DMPT ماهیگیری چیست؟

DMPT (Dimethyl propiothetin) یا دی متیل پروپیوتتین ( ماهیگیری ) یک ماده پودری سفید رنگ میباشد که به شدت تمایل به کلوخه شدن دارد . این ماده به عنوان یک محرک در پرورش آبزیان و ساخت طعمه های ماهیگیری کاربرد دارد . DMPT یکی از متابولیت های جلبک ها میباشد و به عنوان یک عامل اهدا کننده متیل میباشد و در کاهش استرس ناشی از خوراک در آبزیان و بلع طعمه ها در ماهی بسیار کاربردی میباشد. این ماده بعد از بتائین کشف شد و 2 برابر قوی تر از آن میباشد . در صنعت پرورش آبزیان جهت افزایش کیفیت لاشه های گوشتی ماهیان با غذای آنها در مقدار کم مخلوط میشود و باعث افزایش راندمان پرورش ماهیان میگردد.

آیا DMPT در طعمه ها مصرف میشود؟

با توجه به اینکه این ماده در تحریک آبزیان به تغذیه موثر میباشد به عنوان یک محرک در طعمه های ماهیگیری در شرکت های معتبر طعمه سازی کاربرد دارد . بسیاری از کمپانی های طعمه سازی در جهان از این ماده جهت تقویت طعمه های ماهیگیری خود استفاده میکنند . شرکت آنزوپلاس در ساخت تمامی طعمه های خود از محرک اورجینال DMPT هلندی استفاده مینماید . توجه داشته باشید که تهیه این ماده برای طعمه سازان خانگی و زیر زمینی مقدور نیست . بدیهی است که کیفیت طعمه های شرکتی با توجه به استفاده از محرک های اورجینال و قدرتمند بسیار بالا میباشد .

آیا DMPT به تنهایی میتواند تاثیر معجزه آسایی در طعمه های ماهیگیری داشته باشد ؟

در یک کلام خیر . این ماده به تنهایی تاثیر معجزه آسایی در افزایش گیرایی طعمه ها نداشته و تنها در صورتی میتواند تاثیر معجزه گر داشته باشد که با محرک کهای دیگر و بصورت کمپلکس پیچیده تحت شرایط خاص سنتز شود. بنابراین نباید به تنهایی از این ماده انتظار معجزه را داشته باشید. اما در صورتی که بصورت کمپلکس و با دوز مصرفی استاندارد در طعمه ها ترکیب شود میتوان به عنوان یک معجزه گر تلقی شود.

آیا دی ام پی تی بصورت تقلبی در بازار موجود است؟

بله . در بازار دنیا و حتی ایران این ماده بصورت تقلبی و به جهت سودجویی به افراد ماهیگیر فروخته میشود . اکثر این DMPT های تقلبی در کشور چین بسته بندی و به کل دنیا ارسال میشوند. این افراد با تبلیغات در یوتیوب و شبکه های مجازی با تحریک ماهیگیران و ویدئو های تقلبی اینطور القا میکنند که این ماده به تنهایی معجزه میکند در صورتی که حتی آنها اورجینال این ماده را هم با توجه به گران قیمت بودن نمیفروشند و فقط نمک های معدنی و فیلر ها را درون ظروف میفروشند !!! . با توجه به رسالت شرکت آنزوپلاس در ترویج ماهیگیری ورزشی و جلوگیری از سودجویی افراد اکیدا توصیه میکنیم تا از خرید این ماده در ظروف تقلبی خودداری نمایید.

دی ام پی تی اصل ( اورجینال ) را از کجا تهیه کنیم ؟

با توجه به استراتژیک بودن این ماده و همچنین گران قیمت بودن آن تهیه این ماده برای افراد عادی کار تقریبا غیر ممکنی میباشد . بسیاری از افراد هم از سر ناتوانی اقدام به خرید نمونه های تقلبی مینماید که در بالا با عکش به شما نشان داده شده است . این ماده با توجه به هرینه بالا و تکنولوژی پیجیده سنتز آن بسیار گرانقیمت میباشد و در مقدار بسیار کم و دوز مصرفی استاندارد در تغذیه آبزیان و طعمه های ماهیگیری های تک (HIGH TECH) استفاده میشود. با توجه به همه این مسائل امکان خرید در مقدار کم برای افراد عادی مقدور نمیباشد . شما میتوانید از طعمه های هلندی شرکت آنزوپلاس که در ساخت آنها از این ماده استفاده شده است استفاده نمایید.

مشخصات اصلی این ماده محرک ماهیگیری چیست؟

این ماده بصورت پودری کریستالی سفید رنگ است . تمایل به کلوخه شدن دارد . بوی آن بسیار تند میباشد و در صورتی که با بینی خود از نزدیک اقدام به بو کردن آن نمایید بینی شما را تحریک میکند و حس سوزاندن دارد. کمی بوی جلبک دارد.

مقدار مصرف مجاز در طعمه های ماهیگیری چقدر است؟

میزان مصرف این ماده در صورتی که صد در صد خالص و اورجینال باشد به ازای هر کیلوگرم مواد خشک بیس 0.7 گرم الی 2.5 گرم میباشد. در صورتی که از این ماده در دیپ ها و لیکوئید ها استفاده نمایید باید 5 گرم به ازای هر لیتر استفاده کنید. لطفا دقت نمایید که مصرف بیش از اندازه این ماده باعث میشود تا ماهی به طعمه شما نزند. بنابراین هرگز بیشتر از مقدار توصیه شده استفاده نکنید زیرا نتیجه عکس خواهد داد.

DMPT در کدام کشورها تولید میشود؟

این ماده دارای سنتز بسیار پیچیده و هزینه بر میباشد . تنها 3 کشور توانای تولید این ماده را در دنیا دارا میباشند . انگلیس ، آلمان و هلند. لازم به ذکر است که این کمپانیها به هیچ عنوان این ماده در اختیار افراد عادی قرار نمیدهند . به همین دلیل است که افراد سود جو اقدام به فروش تقلبی این ماده کرده اند. همچنین از این ماده در کشورهای اروپایی به عنوان وانیل آلمانی نیز یاد میکنند .!!

digianzo_saeed
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *